Chrzest

Prezenty na Chrzest

Chrzest święty to przyjęcie nowej osoby w poczet wspólnoty religijnej. W zależności od religii dostępuje się go w różnym wieku. Katolicy chrzczą niemowlęta, i choć Kościół potępia wiarę w przesądy, często je można jeszcze zauważyć podczas wyboru rodziców chrzestnych. W starodawnej Polsce wierzono, że matką chrzestną nie może być ani wdowa, ani kobieta w ciąży, gdyż to zwiastuje nieszczęście...

Chrzest święty to przyjęcie nowej osoby w poczet wspólnoty religijnej. W zależności od religii dostępuje się go w różnym wieku. Katolicy chrzczą niemowlęta, i choć Kościół potępia wiarę w przesądy, często je można jeszcze zauważyć podczas wyboru rodziców chrzestnych. W starodawnej Polsce wierzono, że matką chrzestną nie może być ani wdowa, ani kobieta w ciąży, gdyż to zwiastuje nieszczęście, tak samo jak to, gdy rodzice chrzestni są małżeństwem. Panna mogła być tylko chrzestną chłopca, a odmowa zostania chrzestnym lub chrzestną sprowadzała na dziecko niepłodność. Jesteście rodzicami chrzczonego dziecka? Nie wierzycie w przesądy? Mimo wszystko włóżcie dziecku do wózeczka pudełko najlepszych czekoladek i monetę, które zapewnią mu w przyszłości dobrobyt. Pralinkami możecie później poczęstować gości. Dziecku natomiast zostaną, na pamiątkę Chrztu, upominki, takie jak dewocjonalia w postaci łańcuszków i medalików oraz Pisma Świętego w skórzanej oprawie. Zarówno dziewczynce jak i chłopcu z okazji chrzcin polecamy wykonać odlew rączek i nóżek 3D, jak również udać się na pierwszą sesję zdjęciową u profesjonalisty czy zakupić srebrne buciki, grzechotki bądź smoczki z grawerem. Są to prezenty osobiste, które w przyszłości nie raz wzruszą Waszą pociechę. Do prezentu pamiątki warto dołączyć również podarek stosowny do wieku dziecka. Może to być coś praktycznego jak łóżeczko, gdyż z kołyski Wasza pociecha już wyrasta, lub coś co sprawi dziecku radość. Taką rzeczą może być zabawka edukacyjna, karuzela uspokajająca bądź projektor, który na ścianie wyświetli dziecku wieczorem gwiazdki i zagra melodię, która ukołysze je do snu.

zobacz więcej »

Pomysł na Prezent

Jaka to okazja?

Doprecyzuj pytanie

Dla kogo jest prezent?
Zainteresowanie
Kategoria produktowa
Osobowość
Rodzaj
Zakres cenowy
Nowe wyszukiwanie
Sortowanie:
Brak
Ilość prezentów:
20
Sortowanie:
Brak
Ilość prezentów:
20
Znajdź Prezenty według: Osobowości
Wyszukiwarka Prezentów

Prezentomat:

Co kupić na prezent » Chrzest, Chrzciny

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Losowy prezent

Chrzest

Chrzest to w chrześcijaństwie sakrament oznaczający obmycie z grzechu. Sakrament udzielany jest dzieciom, zazwyczaj niemowlętom przez duchownego w kościele w obecności rodziców chrzestnych. Co na prezent dla chrześniaka? Prezenty na chrzest dla małego dziecka często sprawiają wiele problemów rodzicom chrzestnym i zaproszonym gościom. Jaki prezent kupić na chrzciny? Co na prezent dla chłopca, a co dla dziewczynki? W iPrezenty.pl znajdziesz szereg propozycji. Po pierwsze mogą to być pamiątki i prezenty stricte religijne. Weź pod uwagę srebrną grzechotkę, pozytywkę, srebrne pudełeczko z grawerem, srebrną łyżeczkę lub smoczek, zloty lub srebrny medalik, ryngraf. Pomysłów z tej grupy szukaj w kategorii Biżuteria i zegarki. Rodzice chrzestni powinni rozważyć także ofiarowanie Biblii z obrazkami dla najmłodszych dzieci – propozycji szukaj w kategorii Religia. Inna grupa produktów to produkty z kategorii Praktyczny. Tutaj najlepiej zapytać rodziców, co potrzebne jest dziecku. I tak można rozważyć zakup ubranka dla dziecka albo akcesoriów podróżnych z kategorii Foteliki czy łóżeczka podróżne. Innym rozwiązaniem jest zakup książeczek dla dzieci, płyt z muzyka lub słuchowiskami, albumów i ramek na zdjęcia.  Propozycji: co kupić na prezent? Szukaj na blogu Dzieciiprezenty.pl.

Mata edukacyjna Skip Hop - Funky Farmyard 299,00 zł
Mata edukacyjna Skip Hop - Funky Farmyard